Alpinning

Alpinning je IndoorWalking aktivita, ve volném překladu „chůze uvnitř“. Alpinning lze formulovat jako aktivitu, kterou vykonává skupina lidí v jedné místnosti, ve stejnou dobu, pod vedením vyškoleného instruktora, za doprovodu hudby a na speciálních stacionárních trenažérech tzv. Alpitrack trenažérech. Pro bližší představu, alpinning lze přirovnat ke spinningu, či indoorcyclingu, ovšem namísto stacionárních kol, alpinning využívá zmiňovaných speciální trenažérů.

Dalším velkým posunem, je využití alpitracku, jak během lekce, tak pro individuální zájemce pro zjištění diagnostiky fitness profilu. Tato diagnostika, byla dlouhodobě vyvíjena ve spolupráci s Fakultou kultury a sportu a sportovním centrem Help Fitness. Diagnostika Vám umožní odborné získání základních vstupních informací o Vašem kondičním i zdravotním stavu potřebných pro kvalitní a komplexní péči. V rámci této diagnostiky budou provedena měření sledující složení těla (% tuku, BMI index, WHR index), kardiovaskulární zdatnost, flexibilitu pohybového aparátu i silové parametry, na základě kterého si může klient stanovit cíl a zlepšovat se pomocí alpinning programu.alpinning stodůlky, alpinning praha 13

 

  •  Zpevnění hýžďových partií – alpinning program a především ideální sklon alpitracku výrazně napomáhá ke zpevnění hýžďových a stehenních partií. Což ocení každý z nás.
  • Redukce váhy – alpinning je ideální aerobní cvičení výrazně napomáhající ke štíhlé linii, je určen především těm, kteří chtějí pečovat o svoji postavu. Při jedné 50 minutové lekci průměrně vydáte 1230 – 3140kJ i více, což je mnohonásobně víc než při klasických formách cvičení. Pravidelný ALPINNING™ trénink Vám pomůže účinně tvarovat a zpevňovat Vaši postavu a navíc Vás zcela jistě dostane do kondice a psychické pohody.
  • Zlepšení stavu pokožky – pravidelný alpinning pomáhá k vylepšení stavu Vaší pokožky, neboť při zvýšené fyzické námaze se pokožka lépe prokrvuje, člověk se potí, čímž se otvírají póry a odplavují se nečistoty a škodliviny. Pokud budete dodržovat pitný režim (2-4litry/den) a zdraví životní styl, je velký předpoklad, že dojde ke zlepšení stavu Vaší pokožky, která tak bude pružnější a lépe vypadající.
  • Zlepšení fyzické kondice – alpinning pomáhá udržet nebo dokonce vylepšit kondici jednoduchým a zábavným způsobem. Nejste v kondici? Nevadí, díky alpinning programu, kvalifikovaným Instruktorům s licencí alpinning a návštěvám alpinning center budete opět v kondici. A to nenásilným a zábavným způsobem a co navíc – za neuvěřitelně krátkou dobu. alpinning program umožňuje specializovanou přípravu pro všechny druhy sportů, neboť pomocí měřiče tepové frekvence lze simulovat konkrétní tréninkovou zátěž.
  • Psychická vyrovnanost – alpinning program pozitivně ovlivňuje psychiku cvičence. Díky kvalitní pohybové aktivitě získáte velmi příjemný pocit sami ze sebe a ze svého těla.